шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно
ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯ МАЄ БУТИ ЗВІЛЬНЕНО ЗА ПРИНИЖЕННЯ ЛЮДЕЙ

ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯ МАЄ БУТИ ЗВІЛЬНЕНО ЗА ПРИНИЖЕННЯ ЛЮДЕЙ

Published in Новини світу Август 09 2017
Rate this item
(0 votes)

ВСУ ВИЗНАВ ПОРУШЕННЯМ ПРИСЯГИ НЕЕТИЧНУ ПОВЕДІНКУ КОЛИШНЬОГО ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Публічна розмова з використанням нецензурної лайки, із застосуванням погроз і приниженням людської гідності, з підкресленням своєї посади й «особливого статусу» підриває авторитет державної влади, довіру суспільства до органів виконавчої влади, поширює думку про вседозволеність чиновників високого рангу та не відповідає званню державного службовця, і є підставою для звільнення за порушення Присяги держслужбовця.

Такого висновку дійшов Верховний Суд України під час розгляду справи № 21-3968а16 за позовом Віктора Сироти, звільненого Президентом за порушення Присяги з посади голови Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області.

Виходячи з тексту Присяги, в основу поведінки державного службовця закладено етичні, правові та службово-дисциплінарні норми поведінки, порушення яких утворює факт порушення Присяги. Тому, приймаючи Присягу, державний службовець покладає на себе не лише певні службові зобов'язання, але й моральну відповідальність за їх виконання.

У зв'язку з цим під порушенням Присяги слід розуміти скоєння держслужбовцем проступку (вчинку) проти інтересів служби, який суперечить покладеним на нього обов'язкам, підриває довіру до нього як носія влади, що призводить до приниження авторитету державного органу та унеможливлює подальше виконання ним своїх обов'язків.

Тобто порушення Присяги може бути наслідком недотримання, порушення державним службовцем як правових, так і етичних (моральних) норм.

Підставою для висновку про порушення В. Сиротою Присяги стали події 5 серпня 2015 року - він втрутився в розмову водія авто з патрульними, спілкувався з працівниками правоохоронних органів грубо, з використанням ненормативної лексики, образ і погроз. Відео в подальшому було оприлюднено у випусках новин загальнонаціональних каналів і розміщено на новинних ресурсах в Інтернеті.

 

 

Джерело – ЛІГА:ЗАКОН

Read 1205 times