шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно
Суд США визнав судовий імунітет України

Суд США визнав судовий імунітет України

Published in Новини порталу Январь 17 2017
Rate this item
(0 votes)

У виконанні рішень національних судів

Окружний суд США Південного округу Нью-Йорк прийняв рішення на користь України за позовом компанії SI Group Consort LTD на суму 36,8 млн дол. США.

Компанія подала позов проти України та Івано-Франківської ОДА з вимогою виконати на території США рішення Господарського суду Івано-Франківської області про стягнення заборгованості за надання послуг щодо збору небезпечних відходів.

Позивач вимагав повернути 36,8 млн дол. США за рахунок коштів держави Україна, розміщених у банках США, а також майна та коштів українських державних підприємств на території цієї країни.

Суд визнав, що держава Україна має суверенний імунітет у цьому провадженні та відхилив усі заявлені вимоги позивача.

Як пояснили у Мін'юсті, спір компанії SI Group Consort LTD та Івано-Франківської ОДА стосувався заборгованості за надання послуг зі збору та утилізації небезпечних відходів гексахлорбензолу з території міста Калуша.

Зазначають, що це рішення іноземного суду є показовим з точки зору формування позитивної практики наявності у України судового імунітету від проваджень у національних судах іноземних держав, яка базується на положенні загальновизнаної доктрини par in parem non habet imperium (рівний над рівним не має влади) та діючих міжнародно-правових нормах.

 

Джерело: ligazakon.ua

Read 1917 times Last modified on Last modified on Июнь 19 2017