шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно
ОПУБЛІКОВАНО ЗАКОН ПРО КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД

ОПУБЛІКОВАНО ЗАКОН ПРО КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД

Published in Новини порталу Август 03 2017
Rate this item
(0 votes)

ЗАКОН НАБЕРЕ ЧИННОСТІ 3 СЕРПНЯ 


 

Закон № 2136-VІІІ «Про Конституційний Суд України» опублікований у «Голосі України» від 2 серпня й набере чинності 3 серпня. Із цього дня пленарні засідання, спеціальні пленарні засідання Конституційного Суду України (далі - Суд) ведуться в порядку, визначеному цим Законом.

Закон встановлює порядок організації та діяльності Суду, статус суддів, підстави й порядок звернення до Суду, процедуру розгляду ним справ і виконання його рішень.

До складу Суду входить 18 суддів, по 6 із яких призначають Президент, Верховна Рада та з'їзд суддів України. Суд має повноваження здійснювати конституційне провадження, якщо в його складі є як мінімум 12 суддів, які склали присягу на спеціальному пленарному засіданні Суду.

Суддею може бути громадянин України, котрий володіє державною мовою, на день призначення досягнув 40 років, має вищу юридичну освіту та стаж професійної діяльності у сфері права не менше 15 років, високі моральні якості, є юристом із визнаним авторитетом.

У складі Суду діють Велика палата, два сенати та шість колегій. Представницькі, організаційні, розпорядчі функції здійснюють голова Суду, заступник голови, секретарі колегій.

Посадовий оклад судді Конституційного Суду встановлюється в розмірі посадового окладу судді Верховного Суду. Суддям, які обіймають посади секретарів колегій, виплачується щомісячна доплата в розмірі 5 %, заступнику голови Суду, голові Суду - 15 % посадового окладу судді. Суддя у відставці отримує щомісячне довічне грошове утримання, яке виплачується в розмірі 50 % винагороди судді.

До повноважень Суду належать:

1) вирішення питань про відповідність Конституції (конституційність) законів та інших правових актів Верховної Ради, актів Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради АР Крим;

2) офіційне тлумачення Конституції України;

3) надання за зверненням Президента, або не менше 45 народних депутатів України, або Кабінету Міністрів висновків про відповідність Конституції чинних міжнародних договорів України або міжнародних договорів, що вносяться на ратифікацію до Верховної Ради;

4) надання за зверненням Президента або не менше 45 народних депутатів висновків про конституційність питань, запропонованих для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою;

5) надання за зверненням Верховної Ради висновку про дотримання конституційної процедури розслідування та розгляду справи про усунення Президента з посади в порядку імпічменту;

6) надання за зверненням Верховної Ради висновку про відповідність законопроекту про внесення змін до Конституції вимогам статей 157 і 158 Конституції;

7) надання за зверненням Верховної Ради висновку про порушення ВР АР Крим Конституції України або законів України;

8) вирішення питань про відповідність Конституції та законам України нормативно-правових актів ВР АР Крим за зверненням Президента згідно з частиною 2 статті 137 Конституції;

9) вирішення питань про конституційність законів (їхніх окремих положень) законституційною скаргою особи, яка вважає, що застосований у кінцевому судовому рішенні в її справі закон України суперечить Конституції.

Конституційна скарга може бути подана, якщо остаточне судове рішення у справі особи набрало законної сили не раніше 30 вересня 2016 року. Конституційна скарга у справі, остаточне судове рішення за якою набрало законної сили в період з 30 вересня 2016 до 3 серпня 2017 року, може бути подана до 3 листопада.

Для допомоги в розгляді конституційних скарг тимчасово, на строк до 1 січня 2020 року, запроваджується інститут спеціального радника. Як спеціального радника можуть запросити суддю у відставці іноземного органу конституційної юрисдикції або представника міжнародної урядової організації, статутним завданням якої є питання конституційного права. Не може бути запрошено для виконання цих функцій громадянина держави, визнаної Верховною Радою України агресором. Спеціальний радник може до початку розгляду справи сенатами або Великою палатою надати свій письмовий обґрунтований юридичний висновок (amicus curiae) у справі. Забезпечення діяльності спеціального радника відбувається за рахунок міжнародної технічної допомоги чи міжнародних організацій.

Суд зобов'язаний до 3 листопада прийняти регламент та утворити сенати. Конкурсна вакантні посади також має бути оголошено до листопада. У конкурсі не беруть участі судді, призначені до набрання чинності Законом. Такі судді можуть піти у відставку відповідно до законодавства, яке діяло на день їхнього призначення.

Конституційні подання щодо офіційного тлумачення законів і конституційні звернення (якщо провадження не відкриті) повернуть їхнім авторам. Відкриті провадження закриють. Розгляд справ, конституційні провадження за якими відкрито, проводиться у формі, визначеній Великою палатою.

 

Джерело – ЛІГА: ЗАКОН

Read 960 times