шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Новини порталу 23

Сентябрь 05 2017

2 серпня 2017р. набрав чинності Закон № 2119-VІІІ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Тепер споживачі, чиї квартири обладнано індивідуальними лічильниками на воду й тепло, не подавши вчасно їх показники, платитимуть за нормами споживання або за показниками загальнобудинкового лічильника (якщо його встановлено).

Послуги оплачуються за загальнобудинковими показниками без урахування витрат води виконавця, юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців, які є власниками або орендарями приміщень у цьому будинку, і сумарних витрат води за показниками всіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, і споживачами, які не зняли та не передали показники квартирного лічильника виконавцеві, пропорційно кількості мешканців у разі відсутності витоків із загальнобудинкової мережі, що підтверджується актом обстеження, який складається виконавцем у присутності не менш ніж двох мешканців будинку.

Плата нараховується відповідно до показників будинкового лічильника води й тепла, а в разі його відсутності (несправності) - за нормативами (нормами) споживання в таких випадках:

- за відсутності засобів обліку, встановлених у квартирі (будинку садибного типу);

- у разі несправності квартирних засобів обліку, що не підлягає усуненню, з моменту її виявлення;

- у разі відсутності у виконавця показників квартирних засобів обліку за розрахунковий період із подальшим перерахунком.

За наявності витоків із загальнобудинкової мережі споживачі, які не мають квартирних засобів обліку або не зняли й не передали показники, оплачують послуги з холодного, гарячого водопостачання та водовідведення за встановленими нормативами (нормами) за місяць, у якому ці витоки виявлено.

Виконавець має право здійснювати перевірку показників квартирних засобів обліку в порядку, визначеному законом і договором.

Розрахунковим періодом для оплати послуг, якщо інше не визначено договором, є календарний місяць. Оплата послуг здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом (місяцем), якщо договором не встановлено інший строк.

Система (щомісячна чи авансова) та форма (готівкова чи безготівкова) оплати послуг визначається в договорі між споживачем і виконавцем.

Після отримання показників квартирних засобів обліку, якщо вони відрізняються від розрахованих за показниками будинкових засобів обліку, виконавець здійснює коригування плати за надану послугу в наступному розрахунковому періоді шляхом зменшення або збільшення обсягів спожитої кожним споживачем послуги, що відображається в платіжному документі періоду, наступного за здійсненням коригування.

Зміни до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води внесено постановою Кабміну від 18 серпня 2017 року № 633. Зміни внесено й до типового договору про надання цих послуг.

Нові правила набрали чинності 30 серпня.

 

Джерело – ЛІГА: ЗАКОН

Август 30 2017

СХВАЛЕНО КОНЦЕПЦІЮ РЕФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ЛІКІВ І МЕДВИРОБІВ

Механізм публічних закупівель лікарських засобів і медичних виробів реформують.

Насамперед Уряд планує створити сучасну ефективну систему, спрямовану на формування конкурентного середовища та подальший розвиток добросовісної конкуренції у сфері публічних закупівель ліків.

Реалізовуватимуть концепцію у два етапи до 2019 року. На першому етапі, який стартує вже в другому півріччі 2017 року, передбачається вжиття інституційних і нормативних заходів, у тому числі створення спеціальної закупівельної організації та розробка нормативно-правової бази для забезпечення її функціонування.

На другому етапі реалізації концепції передбачається подальший розвиток і посилення потенціалу закупівельної організації шляхом обміну досвідом із подібними організаціями в країнах ЄС.

Закупівельна організація здійснюватиме публічні закупівлі ліків на національному, місцевому та міжнародному рівнях, а також, за потреби, закупівлі товарів у іноземних постачальників із залученням до розмитнення чи зберігання інших організацій.

Концепцію реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів схвалено розпорядженням Кабміну від 23 серпня 2017 року № 582-р.

 

 

Джерело - ЛІГА:ЗАКОН

Август 21 2017

УРЯД ПРИЙНЯВ РІШЕННЯ ПРО ПЕРЕВЕДЕННЯ В ЕЛЕКТРОННИЙ ФОРМАТ ПРОЦЕДУРИ ОПРАЦЮВАННЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ


 

Кабінет Міністрів вирішив перейти на електронний формат опрацювання нормативно-правових актів органів влади.

Так, нормативно-правові акти до реєстру надсилаються як у паперовій формі, так і через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Проект акта Кабміну та матеріали до нього готуватимуться в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису, окрім випадків наявності обґрунтованих підстав для їх підготовки в паперовій формі, серед яких:

- підготовка проекту акта, що містить інформацію з обмеженим доступом;

- неможливість застосування матеріалів до відповідного проекту акта як оригіналів в електронній формі відповідно до вимог законодавства;

- підготовка проекту акта з питань, пов'язаних із запобіганням надзвичайним ситуаціям, ліквідацією їх наслідків, або з інших питань, пов'язаних із виникненням загрози життю та здоров'ю населення, а також із невідкладних питань проведення антитерористичної операції та обороноздатності держави.

Проект акта й матеріали до нього подаються до Кабінету Міністрів в електронній формі з використанням системи електронної взаємодії органів виконавчої влади, крім проектів актів, підготованих у паперовій формі. На електронний проект акта накладається електронний цифровий підпис керівника державного органу, а на внесену електронну копію оригіналу паперового документа - спеціально призначений для таких цілей електронний цифровий підпис (електронна печатка).

Постанову № 608 «Деякі питання підготовки проектів актів законодавства в електронній формі» прийнято 18 серпня.

Зміни почнуть діяти з 1 січня 2018 року. Інструкції щодо документування управлінської інформації в електронній формі почнуть розробляти з 1 вересня 2017 року.

 

 

Джерело – ЛІГА: ЗАКОН

Август 03 2017

ЗАКОН НАБЕРЕ ЧИННОСТІ 3 СЕРПНЯ 


 

Закон № 2136-VІІІ «Про Конституційний Суд України» опублікований у «Голосі України» від 2 серпня й набере чинності 3 серпня. Із цього дня пленарні засідання, спеціальні пленарні засідання Конституційного Суду України (далі - Суд) ведуться в порядку, визначеному цим Законом.

Закон встановлює порядок організації та діяльності Суду, статус суддів, підстави й порядок звернення до Суду, процедуру розгляду ним справ і виконання його рішень.

До складу Суду входить 18 суддів, по 6 із яких призначають Президент, Верховна Рада та з'їзд суддів України. Суд має повноваження здійснювати конституційне провадження, якщо в його складі є як мінімум 12 суддів, які склали присягу на спеціальному пленарному засіданні Суду.

Суддею може бути громадянин України, котрий володіє державною мовою, на день призначення досягнув 40 років, має вищу юридичну освіту та стаж професійної діяльності у сфері права не менше 15 років, високі моральні якості, є юристом із визнаним авторитетом.

У складі Суду діють Велика палата, два сенати та шість колегій. Представницькі, організаційні, розпорядчі функції здійснюють голова Суду, заступник голови, секретарі колегій.

Посадовий оклад судді Конституційного Суду встановлюється в розмірі посадового окладу судді Верховного Суду. Суддям, які обіймають посади секретарів колегій, виплачується щомісячна доплата в розмірі 5 %, заступнику голови Суду, голові Суду - 15 % посадового окладу судді. Суддя у відставці отримує щомісячне довічне грошове утримання, яке виплачується в розмірі 50 % винагороди судді.

До повноважень Суду належать:

1) вирішення питань про відповідність Конституції (конституційність) законів та інших правових актів Верховної Ради, актів Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради АР Крим;

2) офіційне тлумачення Конституції України;

3) надання за зверненням Президента, або не менше 45 народних депутатів України, або Кабінету Міністрів висновків про відповідність Конституції чинних міжнародних договорів України або міжнародних договорів, що вносяться на ратифікацію до Верховної Ради;

4) надання за зверненням Президента або не менше 45 народних депутатів висновків про конституційність питань, запропонованих для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою;

5) надання за зверненням Верховної Ради висновку про дотримання конституційної процедури розслідування та розгляду справи про усунення Президента з посади в порядку імпічменту;

6) надання за зверненням Верховної Ради висновку про відповідність законопроекту про внесення змін до Конституції вимогам статей 157 і 158 Конституції;

7) надання за зверненням Верховної Ради висновку про порушення ВР АР Крим Конституції України або законів України;

8) вирішення питань про відповідність Конституції та законам України нормативно-правових актів ВР АР Крим за зверненням Президента згідно з частиною 2 статті 137 Конституції;

9) вирішення питань про конституційність законів (їхніх окремих положень) законституційною скаргою особи, яка вважає, що застосований у кінцевому судовому рішенні в її справі закон України суперечить Конституції.

Конституційна скарга може бути подана, якщо остаточне судове рішення у справі особи набрало законної сили не раніше 30 вересня 2016 року. Конституційна скарга у справі, остаточне судове рішення за якою набрало законної сили в період з 30 вересня 2016 до 3 серпня 2017 року, може бути подана до 3 листопада.

Для допомоги в розгляді конституційних скарг тимчасово, на строк до 1 січня 2020 року, запроваджується інститут спеціального радника. Як спеціального радника можуть запросити суддю у відставці іноземного органу конституційної юрисдикції або представника міжнародної урядової організації, статутним завданням якої є питання конституційного права. Не може бути запрошено для виконання цих функцій громадянина держави, визнаної Верховною Радою України агресором. Спеціальний радник може до початку розгляду справи сенатами або Великою палатою надати свій письмовий обґрунтований юридичний висновок (amicus curiae) у справі. Забезпечення діяльності спеціального радника відбувається за рахунок міжнародної технічної допомоги чи міжнародних організацій.

Суд зобов'язаний до 3 листопада прийняти регламент та утворити сенати. Конкурсна вакантні посади також має бути оголошено до листопада. У конкурсі не беруть участі судді, призначені до набрання чинності Законом. Такі судді можуть піти у відставку відповідно до законодавства, яке діяло на день їхнього призначення.

Конституційні подання щодо офіційного тлумачення законів і конституційні звернення (якщо провадження не відкриті) повернуть їхнім авторам. Відкриті провадження закриють. Розгляд справ, конституційні провадження за якими відкрито, проводиться у формі, визначеній Великою палатою.

 

Джерело – ЛІГА: ЗАКОН

Июль 28 2017

Мінсоцполітики пропонує вдосконалити ліцензійні умови для посередників із працевлаштування за кордоном.

Так, запропоновано встановити, що для отримання ліцензії ліцензіату необхідно буде, крім інших документів, подати копію зовнішньоекономічного контракту з іноземним суб'єктом господарювання про співпрацю з працевлаштування, невід'ємним додатком до якого буде проект трудового договору.

Такий проект повинен завірити іноземний роботодавець, він має містити взяті ним зобов'язання, а також інформацію про умови праці. Проект трудового договору складають українською мовою й мовою країни перебування роботодавця. Крім того, договір має відповідати вимогам законодавства України та країни працевлаштування.

Посередник із працевлаштування за кордоном до укладення договору з клієнтом повинен надати йому повну й достовірну інформацію про умови праці та проживання в країні працевлаштування. Договір повинен бути укладений в письмовій формі, а його умови не можуть бути гірші за вказані в проекті договору, який подавався для отримання ліцензії.

Запропоновано встановити вимоги й до офісу ліцензіата. Зокрема, ліцензіат повинен фактично здійснювати господарську діяльність у нежитловому приміщенні, що належить йому на праві власності або користування. Також його офіс має бути забезпечений оргтехнікою, засобами телефонного зв'язку й доступом до Інтернету.

Крім того, у посередника з працевлаштування за кордоном обов'язково має бути веб-сайт, а в штаті працювати хоча б один співробітник із вищою юридичною освітою.

Проект Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва в працевлаштуванні за кордоном доступний для обговорення. Охочі можуть направляти свої пропозиції й зауваження на адресу: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10; e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

 

 

Джерело – ЛІГА: ЗАКОН

Июль 26 2017

Визначальною умовою для визнання операцій контрольованими є можливість впливу таких операцій на об'єкт обкладення податком на прибуток підприємств платника податків (пп. 39.2.1.4 ПКУ).

Своєю чергою, вартість безоплатно наданих товарів ураховується в складі витрат згідно з правилами бухгалтерського обліку й, відповідно, впливає на фінансовий результат до оподаткування та, як наслідок - на об'єкт обкладення податком на прибуток підприємств.

Тож в ІПК від 17.07.2017 р. № 1233/6/99-99-15-02-02-15/ІПК ДФС зазначила: якщо отримувачем безоплатних товарів є нерезидент - пов'язана особа, то господарська операція з безоплатного надання товарів підпадає під визначення контрольованої. При цьому ціна таких товарів для цілей трансфертного ціноутворення розглядається з урахуванням умов усіх договорів, пов'язаних із такою операцією, що можуть впливати на об'єкт обкладення податком на прибуток резидента.

 

 

Джерело – ЛІГА:ЗАКОН

Июль 25 2017

Президент підписав Закон № 2143-VIII «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерних мереж платників податків)» (проект № 6684).

Про це повідомила співавтор законопроекту і глава профільного комітету ВР Ніна Южаніна.

Відповідно до Закону ПК доповнено такими положеннями:

- штрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації податкових та акцизних накладних або розрахунків коригування до них, складених у період з 1 червня по 30 червня 2017 року, не застосовуються при реєстрації таких податкових накладних не пізніше 31 липня 2017 року;

- штрафні санкції не застосовуються до узгоджених сум грошових зобов'язань з граничним строком сплати 30 червня 2017 року;

- тимчасово, до 31 грудня 2017 року: у разі втрати або пошкодження інформації внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерних мереж платника податків і за наявності документів, що підтверджують зазначені події, такий платник протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності пропонованим законом зобов'язаний письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку; платник податків зобов'язаний відновити втрачену або пошкоджену інформацію; у разі неможливості проведення перевірки платника податків строки проведення таких перевірок переносяться до відновлення інформації, але не пізніше 31 грудня 2017 року.

Закон буде опубліковано в найближчому номері «Голосу України».

Передбачено, що Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

 

Джерело –  ЛІГА:ЗАКОН

Июль 23 2017

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду (Справа № 826/9502/16) визнано незаконним та нечинним п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року №1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію» (далі – Постанова № 1035).

Нагадуємо:

Кабінет міністрів України (Постановою №1035) постановив:

«1. Заборонити на період тимчасової окупації поставки товарів (робіт, послуг) під всіма митними режимами з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію, за винятком:

особистих речей громадян, визначених частиною першою статті 370 Митного кодексу України (крім товарів, визначених пунктом 24 частини першої зазначеної статті), що переміщуються у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі;

соціально значущих продуктів харчування, що переміщуються громадянами, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 50 кілограмів на одну особу, за переліком згідно з додатком.

Установити, що положення абзацу третього цього пункту застосовується у разі, коли особа, яка ввозить товари на тимчасово окуповану територію України, в'їжджає на зазначену територію не частіше одного разу протягом однієї доби.»

Зазначена вище постанова від 14 червня 2017 року Київського апеляційного адміністративного суду (Справа № 826/9502/16) набирала законної сили з моменту проголошення, тобто з 14 червня 2017 року. Одночасно з цим, ДФСУ повідомляє, що зобов’язання в частині виконання рішення суду покладено на КМУ (оскільки КМУ є відповідачем по справі).

Ця інформація, щодо рішення Київського апеляційного адміністративного суду офіційно до ДФС не поступала. Зважаючи на це, на думку ДФС, виконання Постанови №1035 повинно здійснюватись у відповідності із вимогами законодавства.

З метою отримання роз’яснень з питань виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2017 року по справі № 826/9502/16, ДФС направлено відповідний запит Міністерству фінансів України, а також про цю ситуацію ДФС повідомляє Кабінет Міністрів України.

 

Джерело ­- Видання "ВЕДОМОСТИ бухгалтера"

Июль 20 2017

ЗАРЕЄСТРОВАНО ВІДПОВІДНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ


 

Група народних депутатів пропонує запровадити адміністративну відповідальність за перевезення дітей в автомобілях без спеціальних пристосувань.

Зокрема, до таких пристосувань законодавці відносять:

- для дітей до 5 років - дитячі утримуючі пристрої, що відповідають вазі та зросту дитини;

- для дітей від 5 до 12 років - дитячі утримуючі пристрої, що відповідають вазі та зросту дитини, а також інші пристосування (спеціальні подушки для сидіння, додаткові сидіння), що дозволяють безпечно пристебнути дитину пасками безпеки, встановленими в автомобілі.

За перевезення дітей без зазначених пристроїв запропоновано ввести штрафи в розмірі від 15 до 20 НМДГ. Застосовуватимуть стягнення співробітники Нацполіції.

За твердженням авторів законопроекту, впровадження таких заходів потрібне для забезпечення безпеки дітей, адже зараз дитячими автокріслами користується менше половини українських батьків. При цьому звичайні автомобільні сидіння та паски безпеки не захищають пасажирів, зріст яких менше 135 см.

Законопроект № 6720 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо безпечного перевезення дітей в автотранспортних засобах)» зареєстровано в Парламенті 13 липня 2017 року.

 

Джерело – ЛІГА:ЗАКОН

Июль 13 2017

Не поспішайте знищувати первинні документи, якщо строк їх зберігання перевищив 3 роки, а період, за який вони були складені, був перевірений під час камеральної перевірки.

Так, ДФС вважає, що зазначені в Переліку № 578/5٭ строки зберігання документів є мінімальними. Більшість видів первинних бухгалтерських документів слід зберігати не менш ніж 3 роки та 5 років - у тому випадку, якщо такі документи містять інформацію про фінансові операції. За рішенням експертної комісії підприємства ці строки можуть бути подовжені.

А камеральні перевірки проводять на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, без перевірки регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів.

Тож, як схильні вважати в ДФС, первинка, котра на перший погляд може здаватися застарілою, може вам знадобитися під час наступних перевірок. Як аргумент наведено норму п. 102.1 ПКУ, відповідно до якої орган ДФС (за винятком випадків, зазначених у п. 102.1 ПКУ) може провести перевірку не пізніше 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Індивідуальна податкова консультація ДФС від 08.06.2017 р. № 550/6/99-99-14-03-01-15/ІПК


 ٭Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 р. № 578/5.

 

Страница 1 из 2