шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

НБУ ПОЧАВ ДІАЛОГ ДЛЯ ВИРОБЛЕННЯ СПІЛЬНОЇ ПОЗИЦІЇ СТОСОВНО ПРАВОВОГО СТАТУСУ BITCOIN 


 

Національний банк України почав діалог із Мінфіном, ДФС, Держфінмоніторингу, НКЦПФР, а також Нацкомфінпослуг для вироблення спільної позиції стосовно правового статусу Bitcoin в Україні, а також його регулювання.

Це питання мають розглянути на найближчому засіданні Ради з фінансової стабільності, яке планується провести до кінця серпня.

Заступник голови НБУ Олег Чурій пояснив, що Bitcoin не має чіткого правового статусу в Україні. Визначення такого статусу ускладнюється відсутністю консолідованого підходу до класифікації Bitcoin і регулювання угод із ним у світі.

Так, у багатьох країнах офіційно дозволено операції з Bitcoin. Зазвичай Bitcoin розглядають як товар або інвестиційний актив, який із метою оподаткування підпорядковується відповідному законодавству. У деяких країнах Bitcoin визнають розрахунковою грошовою одиницею.

У різних країнах Bitcoin класифікують по-різному - як віртуальну валюту, грошовий сурогат, нематеріальну цінність, віртуальний товар тощо. Національний банк України поки що офіційно не підтримує жодного з наведених визначень.

Нагадаємо, 2014 року НБУ висловлював свою позицію стосовно використання Bitcoin.

 

 

Джерело – ЛІГА:ЗАКОН


Як повідомляє Укрінформ, канадські вживані автомобілі імпортуються з нульовим ввізним митом. У випадку ввезення нових авто ставка ввізного мита буде знижуватись протягом семи років.

Про це 4 серпня на прес-конференції розповіла заступник начальника Управління організації митного контролю Департаменту організації митного контролю ДФС Олена Мошинська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Із набранням чинності Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою згідно тарифного графіку України нульове ввізне мито буде застосовуватися на вживані легкові автомобілі, походженням з Канади", - зазначає Мошинська.

При імпорті нових авто з Канади передбачено перехідний період зниження ставок на сім років. Зокрема у поточному році ставка мита на бензинові та дизельні авто складатиме 8,7%, на авто бензинові з двигуном більше 3 л - 4,3%.

Заступник начальника Управління уточнює, що винятком є нові бензинові авто, які призначені для тимчасового проживання людей, нові бензинові авто з об'ємом двигуна від 2,2 л до 3 л, дизельні автомобілі з двигуном більше 2,5 л. На ці авто нульове ввізне мито запровадили з 1 серпня цього року.

Мошинська також зазначила, що необхідною умовою для застосування нульового мита є підтвердження походження авто з Канади, а саме: декларація про походження, яка оформлюється канадським експортером на інвойсі або іншому комерційному документі, що містить опис товару, який походить з відповідної сторони, з достатньою для його ідентифікації деталізацією.

 

 

Джерело: НІА «Укрінформ»


ВСУ ВИЗНАВ ПОРУШЕННЯМ ПРИСЯГИ НЕЕТИЧНУ ПОВЕДІНКУ КОЛИШНЬОГО ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Публічна розмова з використанням нецензурної лайки, із застосуванням погроз і приниженням людської гідності, з підкресленням своєї посади й «особливого статусу» підриває авторитет державної влади, довіру суспільства до органів виконавчої влади, поширює думку про вседозволеність чиновників високого рангу та не відповідає званню державного службовця, і є підставою для звільнення за порушення Присяги держслужбовця.

Такого висновку дійшов Верховний Суд України під час розгляду справи № 21-3968а16 за позовом Віктора Сироти, звільненого Президентом за порушення Присяги з посади голови Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області.

Виходячи з тексту Присяги, в основу поведінки державного службовця закладено етичні, правові та службово-дисциплінарні норми поведінки, порушення яких утворює факт порушення Присяги. Тому, приймаючи Присягу, державний службовець покладає на себе не лише певні службові зобов'язання, але й моральну відповідальність за їх виконання.

У зв'язку з цим під порушенням Присяги слід розуміти скоєння держслужбовцем проступку (вчинку) проти інтересів служби, який суперечить покладеним на нього обов'язкам, підриває довіру до нього як носія влади, що призводить до приниження авторитету державного органу та унеможливлює подальше виконання ним своїх обов'язків.

Тобто порушення Присяги може бути наслідком недотримання, порушення державним службовцем як правових, так і етичних (моральних) норм.

Підставою для висновку про порушення В. Сиротою Присяги стали події 5 серпня 2015 року - він втрутився в розмову водія авто з патрульними, спілкувався з працівниками правоохоронних органів грубо, з використанням ненормативної лексики, образ і погроз. Відео в подальшому було оприлюднено у випусках новин загальнонаціональних каналів і розміщено на новинних ресурсах в Інтернеті.

 

 

Джерело – ЛІГА:ЗАКОН


ЗАКОН НАБЕРЕ ЧИННОСТІ 3 СЕРПНЯ 


 

Закон № 2136-VІІІ «Про Конституційний Суд України» опублікований у «Голосі України» від 2 серпня й набере чинності 3 серпня. Із цього дня пленарні засідання, спеціальні пленарні засідання Конституційного Суду України (далі - Суд) ведуться в порядку, визначеному цим Законом.

Закон встановлює порядок організації та діяльності Суду, статус суддів, підстави й порядок звернення до Суду, процедуру розгляду ним справ і виконання його рішень.

До складу Суду входить 18 суддів, по 6 із яких призначають Президент, Верховна Рада та з'їзд суддів України. Суд має повноваження здійснювати конституційне провадження, якщо в його складі є як мінімум 12 суддів, які склали присягу на спеціальному пленарному засіданні Суду.

Суддею може бути громадянин України, котрий володіє державною мовою, на день призначення досягнув 40 років, має вищу юридичну освіту та стаж професійної діяльності у сфері права не менше 15 років, високі моральні якості, є юристом із визнаним авторитетом.

У складі Суду діють Велика палата, два сенати та шість колегій. Представницькі, організаційні, розпорядчі функції здійснюють голова Суду, заступник голови, секретарі колегій.

Посадовий оклад судді Конституційного Суду встановлюється в розмірі посадового окладу судді Верховного Суду. Суддям, які обіймають посади секретарів колегій, виплачується щомісячна доплата в розмірі 5 %, заступнику голови Суду, голові Суду - 15 % посадового окладу судді. Суддя у відставці отримує щомісячне довічне грошове утримання, яке виплачується в розмірі 50 % винагороди судді.

До повноважень Суду належать:

1) вирішення питань про відповідність Конституції (конституційність) законів та інших правових актів Верховної Ради, актів Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради АР Крим;

2) офіційне тлумачення Конституції України;

3) надання за зверненням Президента, або не менше 45 народних депутатів України, або Кабінету Міністрів висновків про відповідність Конституції чинних міжнародних договорів України або міжнародних договорів, що вносяться на ратифікацію до Верховної Ради;

4) надання за зверненням Президента або не менше 45 народних депутатів висновків про конституційність питань, запропонованих для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою;

5) надання за зверненням Верховної Ради висновку про дотримання конституційної процедури розслідування та розгляду справи про усунення Президента з посади в порядку імпічменту;

6) надання за зверненням Верховної Ради висновку про відповідність законопроекту про внесення змін до Конституції вимогам статей 157 і 158 Конституції;

7) надання за зверненням Верховної Ради висновку про порушення ВР АР Крим Конституції України або законів України;

8) вирішення питань про відповідність Конституції та законам України нормативно-правових актів ВР АР Крим за зверненням Президента згідно з частиною 2 статті 137 Конституції;

9) вирішення питань про конституційність законів (їхніх окремих положень) законституційною скаргою особи, яка вважає, що застосований у кінцевому судовому рішенні в її справі закон України суперечить Конституції.

Конституційна скарга може бути подана, якщо остаточне судове рішення у справі особи набрало законної сили не раніше 30 вересня 2016 року. Конституційна скарга у справі, остаточне судове рішення за якою набрало законної сили в період з 30 вересня 2016 до 3 серпня 2017 року, може бути подана до 3 листопада.

Для допомоги в розгляді конституційних скарг тимчасово, на строк до 1 січня 2020 року, запроваджується інститут спеціального радника. Як спеціального радника можуть запросити суддю у відставці іноземного органу конституційної юрисдикції або представника міжнародної урядової організації, статутним завданням якої є питання конституційного права. Не може бути запрошено для виконання цих функцій громадянина держави, визнаної Верховною Радою України агресором. Спеціальний радник може до початку розгляду справи сенатами або Великою палатою надати свій письмовий обґрунтований юридичний висновок (amicus curiae) у справі. Забезпечення діяльності спеціального радника відбувається за рахунок міжнародної технічної допомоги чи міжнародних організацій.

Суд зобов'язаний до 3 листопада прийняти регламент та утворити сенати. Конкурсна вакантні посади також має бути оголошено до листопада. У конкурсі не беруть участі судді, призначені до набрання чинності Законом. Такі судді можуть піти у відставку відповідно до законодавства, яке діяло на день їхнього призначення.

Конституційні подання щодо офіційного тлумачення законів і конституційні звернення (якщо провадження не відкриті) повернуть їхнім авторам. Відкриті провадження закриють. Розгляд справ, конституційні провадження за якими відкрито, проводиться у формі, визначеній Великою палатою.

 

Джерело – ЛІГА: ЗАКОН


СТРОК ВИДАЧІ СЕРТИФІКАТА МОЖУТЬ СКОРОТИТИ ДО ОДНОГО ДНЯ


Порядок видачі митницями ДФС сертифікатів EUR.1 запропоновано привести у відповідність до міжнародних договорів України про вільну торгівлю, зокрема:

- визначити декларацію постачальника (виробника) документом, що підтверджує преференційне походження товарів з України;

- скоротити час видачі сертифікатів до одного дня;

- об'єднати в єдиний порядок видачу сертифікатів до країн ЄС і ЄАСТ;

- уточнити порядок заповнення сертифікатів, що замінюються.

Згідно з проектом для отримання сертифіката експортер чи його уповноважений представник повинні пред'явити митниці:

- заяву, що містить декларацію від експортера, за формою, визначеною Угодами, та її електронну копію;

- електронну копію сертифіката, при заповненні його машинописом, та, за наявності, заповнений відповідно до вимог Угод бланк сертифіката;

- декларацію постачальника (виробника) товарів, що мають або не мають преференційного статусу походження, та/або довгострокові декларації, що підтверджують преференційне походження товарів з України відповідно до правил, установлених Угодами.

Під час наступних постачань цього товару(ів) не вимагається подання декларації, якщо при першому постачанні було подано довгострокову декларацію постачальника (виробника) товарів.

Рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката приймається протягом одного робочого дня з дня, наступного після реєстрації заяви в митниці. Строк може бути продовжено до трьох робочих днів у разі усунення експортером причин для відмови у видачі сертифіката.

Відповідний проект наказу «Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1» оприлюднено Мінфіном для громадського обговорення.

 

Джерело – ЛІГА:ЗАКОН

 


Мінсоцполітики пропонує вдосконалити ліцензійні умови для посередників із працевлаштування за кордоном.

Так, запропоновано встановити, що для отримання ліцензії ліцензіату необхідно буде, крім інших документів, подати копію зовнішньоекономічного контракту з іноземним суб'єктом господарювання про співпрацю з працевлаштування, невід'ємним додатком до якого буде проект трудового договору.

Такий проект повинен завірити іноземний роботодавець, він має містити взяті ним зобов'язання, а також інформацію про умови праці. Проект трудового договору складають українською мовою й мовою країни перебування роботодавця. Крім того, договір має відповідати вимогам законодавства України та країни працевлаштування.

Посередник із працевлаштування за кордоном до укладення договору з клієнтом повинен надати йому повну й достовірну інформацію про умови праці та проживання в країні працевлаштування. Договір повинен бути укладений в письмовій формі, а його умови не можуть бути гірші за вказані в проекті договору, який подавався для отримання ліцензії.

Запропоновано встановити вимоги й до офісу ліцензіата. Зокрема, ліцензіат повинен фактично здійснювати господарську діяльність у нежитловому приміщенні, що належить йому на праві власності або користування. Також його офіс має бути забезпечений оргтехнікою, засобами телефонного зв'язку й доступом до Інтернету.

Крім того, у посередника з працевлаштування за кордоном обов'язково має бути веб-сайт, а в штаті працювати хоча б один співробітник із вищою юридичною освітою.

Проект Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва в працевлаштуванні за кордоном доступний для обговорення. Охочі можуть направляти свої пропозиції й зауваження на адресу: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10; e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

 

 

Джерело – ЛІГА: ЗАКОН


Визначальною умовою для визнання операцій контрольованими є можливість впливу таких операцій на об'єкт обкладення податком на прибуток підприємств платника податків (пп. 39.2.1.4 ПКУ).

Своєю чергою, вартість безоплатно наданих товарів ураховується в складі витрат згідно з правилами бухгалтерського обліку й, відповідно, впливає на фінансовий результат до оподаткування та, як наслідок - на об'єкт обкладення податком на прибуток підприємств.

Тож в ІПК від 17.07.2017 р. № 1233/6/99-99-15-02-02-15/ІПК ДФС зазначила: якщо отримувачем безоплатних товарів є нерезидент - пов'язана особа, то господарська операція з безоплатного надання товарів підпадає під визначення контрольованої. При цьому ціна таких товарів для цілей трансфертного ціноутворення розглядається з урахуванням умов усіх договорів, пов'язаних із такою операцією, що можуть впливати на об'єкт обкладення податком на прибуток резидента.

 

 

Джерело – ЛІГА:ЗАКОН


Президент підписав Закон № 2143-VIII «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерних мереж платників податків)» (проект № 6684).

Про це повідомила співавтор законопроекту і глава профільного комітету ВР Ніна Южаніна.

Відповідно до Закону ПК доповнено такими положеннями:

- штрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації податкових та акцизних накладних або розрахунків коригування до них, складених у період з 1 червня по 30 червня 2017 року, не застосовуються при реєстрації таких податкових накладних не пізніше 31 липня 2017 року;

- штрафні санкції не застосовуються до узгоджених сум грошових зобов'язань з граничним строком сплати 30 червня 2017 року;

- тимчасово, до 31 грудня 2017 року: у разі втрати або пошкодження інформації внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерних мереж платника податків і за наявності документів, що підтверджують зазначені події, такий платник протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності пропонованим законом зобов'язаний письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку; платник податків зобов'язаний відновити втрачену або пошкоджену інформацію; у разі неможливості проведення перевірки платника податків строки проведення таких перевірок переносяться до відновлення інформації, але не пізніше 31 грудня 2017 року.

Закон буде опубліковано в найближчому номері «Голосу України».

Передбачено, що Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

 

Джерело –  ЛІГА:ЗАКОН


Постановою Київського апеляційного адміністративного суду (Справа № 826/9502/16) визнано незаконним та нечинним п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року №1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію» (далі – Постанова № 1035).

Нагадуємо:

Кабінет міністрів України (Постановою №1035) постановив:

«1. Заборонити на період тимчасової окупації поставки товарів (робіт, послуг) під всіма митними режимами з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію, за винятком:

особистих речей громадян, визначених частиною першою статті 370 Митного кодексу України (крім товарів, визначених пунктом 24 частини першої зазначеної статті), що переміщуються у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі;

соціально значущих продуктів харчування, що переміщуються громадянами, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 50 кілограмів на одну особу, за переліком згідно з додатком.

Установити, що положення абзацу третього цього пункту застосовується у разі, коли особа, яка ввозить товари на тимчасово окуповану територію України, в'їжджає на зазначену територію не частіше одного разу протягом однієї доби.»

Зазначена вище постанова від 14 червня 2017 року Київського апеляційного адміністративного суду (Справа № 826/9502/16) набирала законної сили з моменту проголошення, тобто з 14 червня 2017 року. Одночасно з цим, ДФСУ повідомляє, що зобов’язання в частині виконання рішення суду покладено на КМУ (оскільки КМУ є відповідачем по справі).

Ця інформація, щодо рішення Київського апеляційного адміністративного суду офіційно до ДФС не поступала. Зважаючи на це, на думку ДФС, виконання Постанови №1035 повинно здійснюватись у відповідності із вимогами законодавства.

З метою отримання роз’яснень з питань виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2017 року по справі № 826/9502/16, ДФС направлено відповідний запит Міністерству фінансів України, а також про цю ситуацію ДФС повідомляє Кабінет Міністрів України.

 

Джерело ­- Видання "ВЕДОМОСТИ бухгалтера"


ЗАРЕЄСТРОВАНО ВІДПОВІДНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ


 

Група народних депутатів пропонує запровадити адміністративну відповідальність за перевезення дітей в автомобілях без спеціальних пристосувань.

Зокрема, до таких пристосувань законодавці відносять:

- для дітей до 5 років - дитячі утримуючі пристрої, що відповідають вазі та зросту дитини;

- для дітей від 5 до 12 років - дитячі утримуючі пристрої, що відповідають вазі та зросту дитини, а також інші пристосування (спеціальні подушки для сидіння, додаткові сидіння), що дозволяють безпечно пристебнути дитину пасками безпеки, встановленими в автомобілі.

За перевезення дітей без зазначених пристроїв запропоновано ввести штрафи в розмірі від 15 до 20 НМДГ. Застосовуватимуть стягнення співробітники Нацполіції.

За твердженням авторів законопроекту, впровадження таких заходів потрібне для забезпечення безпеки дітей, адже зараз дитячими автокріслами користується менше половини українських батьків. При цьому звичайні автомобільні сидіння та паски безпеки не захищають пасажирів, зріст яких менше 135 см.

Законопроект № 6720 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо безпечного перевезення дітей в автотранспортних засобах)» зареєстровано в Парламенті 13 липня 2017 року.

 

Джерело – ЛІГА:ЗАКОН


Страница 1 из 3