шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Адміністративне оскарження.

Процедура адміністративного оскарження податкових повідомлень – рішень або будь-яких інших рішень податкового органу не потребує сплати будь-яких зборів або державного мита. Розгляд первинних та повторних скарг здійснюється органами ДФС безкоштовно.

 

Судове оскарження.

Оскарження рішень податкового органу в адміністративних судах підлягає оплаті у відповідності до Закону України «Про судовий збір». В залежності від того чи є майновими вимоги позовної заяви, чи не майновими, позивач (платник податку) зобов’язаний разом з позовною заявою надати квитанцію про сплату судового збору.

Розмір судового збору є наступним:

якщо скаржник юридична особа, то кожна позовна вимога майнового характеру, яка входить до складу адміністративного позову сплачується із розрахунку – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2017 рік це 1600 грн.);

якщо скаржник фізична особа або фізична особа-підприємець, то кожна позовна вимога майнового характеру, яка входить до складу адміністративного позову сплачується із розрахунку – 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2017 рік це 640 грн.)  та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2017 рік це 8000 грн.);

якщо скаржник юридична особа або фізична особа-підприємець, то кожна позовна вимога немайнового характеру, яка входить до складу адміністративного позову сплачується із розрахунку – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2017 рік це 1600 грн.);

якщо скаржник фізична особа, то кожна позовна вимога немайнового характеру, яка входить до складу адміністративного позову сплачується із розрахунку – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2017 рік це 640 грн.).

 

Для того щоб визначитись є вимога майнового або немайнового характеру слід звернути увагу на наступне.

Майном визнається сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення. Майном є об’єкти матеріального світу такі як будинки, земельні ділянки, транспортні засоби і т.д., а також, майном є гроші. Всі вимоги, які підлягають грошовому вираженню і є об’єктами вільного обігу (можуть бути подаровані, продані, загублені) є майновими.

Отже, в тому випадку, якщо ви просите в адміністративному позові скасувати або визнати нечинним рішення податкового органу, яким накладено грошове зобов’язання (наприклад, 100 тис грн.), то це є майновою вимогою, оскільки гроші це майно, а ви не бажаєте віддавати своє майно. Також, майновою вимогою буде вважатись вимога: стягнути з податкового органу кошти на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю. Ще одним видом майнової вимоги може бути: примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності (земельна ділянка це майно, вона має свою вартість, з якої ви будете вираховувати суму судового збору у відсотках).

Немайновими вимогами є: зобов'язання податкового органу прийняти рішення або вчинити певні дії, утриматися від вчинення певних дій; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) податкового органу.

Наприклад, вимогою немайнового характеру буде вважатись вимога: визнати неправомірними дії по проведенню позапланової перевірки без належно оформленого наказу або зобов’язати провести перевірку суб’єкта господарської діяльності під час його ліквідації.

Слід звернути увагу, що наявність в адміністративному позові декількох вимог майнового та/або немайнового характеру означає, що сплатити судовий збір прийдеться за кожну вимогу.